English Dokonaj rezerwacji dzisiaj! Polski
 
     
 
Pytania
   
P Czy wymagane są uprawnienia lub doświadczenie żeglarskie?
   
O Uprawnienia i doświadczenie nie są wymagane, ponieważ na wynajętym jachcie nad prawidłowym przebiegiem rejsu oraz bezpieczeństwem załogi czuwa nasz kapitan posiadający United Coast Guard License
   
P Ile osób może brać udział w rejsie?
   
O Ze względu na bezpieczeństwo i komfort uczestników liczba pasażerów (nie wliczając obsługi jachtu) jest ograniczona do sześciu osób.
   
P Czy dzieci mogą brać udział w rejsach?
   
O Tak. Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia wieku i liczby najmniejszych uczestników.
   
P O jakich rzeczach należy pamiętać pakując się na rejs?
   
O

Warunki pogodowe podczas rejsu gwałtownie mogą ulec zmianie więc należy pamiętać o odzieży chroniącej nas przed ewentualnym deszczem lub chłodem. W każdym bagażu powinny znaleźć się: czapka z daszkiem, słoneczne okulary, krem ochronny z filtrem UV (zalecany także w pochmurne dni), obuwie (najlepiej na zmianę przed wejściem na pokład) powinno posiadać płaską gumową podeszwę, najlepiej jasnego koloru, która nie będzie znaczyć pokładu ciemnymi lub brudnymi śladami, stroje i ręczniki kąpielowe, torby na rzeczy osobiste (najlepiej miękkie z zamkiem), aparat fotograficzny, kamera video, odtwarzacz MP3 lub płyty CD (możliwość odtwarzania przez pokładowy system audio), jedzenie i napoje nie wymagające podgrzewania oraz najważniejsze - dobry humor.

   
P Czego NIE zabieramy w rejs?
   
O

Twarde lodówki (cooler'y) są zbędne (jacht został wyposażony w lodówkę) i niszczą kabinę oraz pokład. Unikajmy szklanych opakowań (pomijając butelki z winem – preferowane białe wino, ponieważ czerwone trwale brudzi pokład). Palenie na pokładzie jachtu jest zabronione.

Zapewniamy talerze, kubki, kieliszki do wina, sztućce, serwetki, papier kuchenny, papier higienyosobistej oraz worki na odpadki i śmieci.

   
P Czy spożywanie alkoholu jest dozwolone?
   
O

Tak, ale należy pamiętać, że bezpieczeństwo pasażerów i załogi jest najważniejsze, dlatego osobom w stanie nietrzeźwym wstęp na pokład jachtu będzie zabroniony. W celu zachowania bezpieczeństwa pasażerów ilość alkoholu spożywanego może być ograniczona przez kapitana.

Uwaga: w przypadku nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz przepisów, kapitan zachowuje prawo zakończenia rejsu przed upływem czasu wcześniej uzgodnionego kontraktem czarteru bez możliwości zwrotu należności za niewykorzystany czas.

   
P Czy na jachcie jest łazienka?
   
O Tak, jest pełna łazienka oraz dodatkowo ciepły prysznic przy platformie kąpielowej.
   
P Czy istnieje ryzyko wystąpienia "choroby morskiej"?
   
O Tak, lecz przy krótkich rejsach i małej fali, bardzo rzadkie. Osobom ze skłonnościami do choroby lokomocyjnej zalecamy wcześniejszą konsultację lekarską.
   
P Czy jest wymagana rezerwacja rejsu?
   
O

Tak, rezerwacja rejsów oraz wplata pełnej kwoty ustalonej w kontrakcie jest konieczna w celu zabezpieczenia terminów oraz właściwej organizacji rejsów.

W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt z naszym biurem: reservation@ahoychicago.com.

   
P Jaka jest procedura dokonania rezerwacji?
   
O

Pierwszy etap obejmuje kontakt z naszym biurem w celu uzyskania informacji na temat dostępności terminów oraz kosztów czarteru. reservation@ahoychicago.com

W drugim etapie, po uzgodnieniu warunków wymagane jest podpisanie kontraktu czarteru oraz zapłata sumy określonej w warunkach kontraktu.

   
P Czy istnieje możliwość unieważnienia rezerwacji lub zmiana jej terminu?
   
O

Istnieje taka ewentualność:

- Jeżeli unieważnienie lub zmiana terminu jest dokonana na więcej niż pięć dni przed rozpoczęciem czarteru wcześniej ustalonego biuro przychyla się do 100% zwrotu należności lub zmiany terminu bez dodatkowej opłaty.
 
- Jeżeli unieważnienie lub zmiana terminu jest dokonana na mniej niz 5-3dni przed rozpoczęciem czarteru wcześniej ustalonego, wówczas jest możliwość 50% zwrotu należności lub zmiana terminu bez dodatkowej opłaty.
   
- Jeżeli unieważnienie lub zmiana terminu jest dokonana na mniej niz 3 dni przed rozpoczęciem czarteru wcześniej ustalonego, wówczas nie ma możliwości zwrotu należności lub zmiana terminu będzie wymagać dodatkowej opłaty w wysokości 50% sumy wcześniej ustalonej w kontrakcie czarteru.
   
P Czy pogoda ma wpływ na rejs?
   
O

Tak i choć w większości przypadków wypływamy na jezioro, to jednak ostateczna decyzja należy do kapitana, który zachowuje prawo do odwołania rejsu. Złe warunki pogodowe nie zobowiązują organizatora do dokonania zwrotu należności za niewykorzystany rejs, ponieważ jego termin zostanie zmieniony na pierwszy dogodny i dostępny dla obu stron.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Strona Główna | Kapitan & Jacht | Port | Pytania | Galeria | Kalendarz | Cennik | Kontakt | Warunki Czarteru  
  2010 © Ahoy Chicago Sailing Corp. Wszelkie prawa zastrzeżone.