English Dokonaj rezerwacji dzisiaj! Polski
 
     
 
 
Kapitan

Kapitan Alfred Janiga

Początek swojej wodnej pasji zawdzięcza polskim jeziorom mazurskim, gdzie jako nastoletni młodzieniec poznał i pokochał żeglarstwo biorąc udział w licznych imprezach i obozach szkoleniowych organizowanych przez ośrodek AZS w Wilkasach (koło Giżycka – jezioro Niegocin) oraz samodzielnie organizowanych rejsach po jeziorach mazurskich. Od ponad dwudziestu lat kontynuuje swoją działalność żeglując i poznając wody amerykańskich jezior, Oceanu Atlantyckiego, Zatoki Meksykańskiej oraz Oceanu Spokojnego, wierząc, że nieustanne pogłębianie wiedzy i praktyki czyni go lepszym żeglarzem.

Absolwent United States Maritime Academy posiadający następujące licencje: United State Coast Guard Lakes Masters, Near Coastal Operator of Uninspected Passenger Vessels License oraz Sailing Endorsement, Commercial Assist Towing Endorsement.

Jego miłość do wody i podróży nie byłaby kompletna bez uprawnień do nurkowania zdobytych w amerykańskim zrzeszeniu nurków Professional Association of Diving Instructors (PADI).

Od ponad dziesięciu lat intensywnie żegluje po wodach wielkich jezior, przed którymi czuje wielki respekt.

 
 

Jacht

“Lady B,”
Beneteau Oceanis 321

"Lady B", Beneteau Oceanis 321 został zaprojektowany przez Groupe Finot i wybudowany w stoczni Beneteau. Jest to jednomasztowy jacht żaglowy typu sloop, charakteryzujący się obszernym kokpitem (tylnia cześć pokładu wyposażoną w siedzenia i rozkładany stolik) oraz doskonalezaprojektowane wnętrze, które pozwala komfortowo podróżować nawet na długodystansowych rejsach. Oceanis 321 jest jachtem morskim spełniającym wymogi bezpieczeństwa określone przez United State Coast Guard. Jacht został wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia radiowo-nawigacyjne pozwalające na bezpieczną i wygodną żeglugę nawet w trudnych i zmiennych warunkach atmosferycznych.

Pod pokładem znajdują się dwie obszerne kajuty z salonem i łazienką.

Sprzęt audio pozwala miłośnikom muzyki na odtwarzanie plyt CD lub podłącznie urządzeń przenośnych (np. iPod). Kuchnia wyposażona w lodówke oraz naczynia, kubki i sztućce. Najważniejsze urządzenia to: kompas, wskaźnik kierunku wiatru i jego prędkości, autopilot, radar, VHF DSC, radio, GPS, Chart Plotter, CD/Radio Stereo, oświetlenie nawigacyjne oraz kamizelki ratunkowe zatwierdzone przez USCG, rakietnice świetlne i dymne, sygnalizacje dźwiękową, koło ratunkowe, urządzenie satelitarne pozwalające na szybkie ustalenie pozycji jednostki będącej w stanie zagrożenia, gaśnice, radar reflektor oraz apteczka.

 
 
 
 
 
 
  Strona Główna | Kapitan & Jacht | Port | Pytania | Galeria | Kalendarz | Cennik | Kontakt | Warunki Czarteru  
  2010 © Ahoy Chicago Sailing Corp. Wszelkie prawa zastrzeżone.